Věra Heřmanová
Stará česká varhanní hudba 18. stol.
Podobné tituly
Informace o albu
Zájem o varhanní hudbu v současné době stále stoupá a za velmi významnou lze považovat skutečnost, že v popředí tohoto zájmu stojí nahrávky pořízené na dobové nástroje a v autentických prostorech.
K těmto žádaným snímkům nyní přibyla i nová deska Věry Heřmanové. Kromě varhanních skladeb známých českých skladatelů 18. století obsahuje i dosud nepublikovaná díla autorů, jejichž jména širší hudební veřejnosti známa nejsou.
Deska je rozčleněna do čtyř tematicky rozlišených dílů, z nichž každý je realizován v jiném prostoru a na jiný nástroj.
Posluchači tak mají příležitost k bezprostřednímu srovnání zvukových kvalit čtyř významných barokních nástrojů jihozápadní Moravy, což jistě s povděkem přijmou především milovníci varhanní hudby, kteří mají zájem o památné varhany a kteří sledují i organologická hlediska.
Věra Heřmanová studovala hru na varhany na brněnské konzervatoři a Janáčkově akademii múzických umění. Svá studia završila na Conservatoire Naditonal de Saint-Maur (Paříž), kde byl jejím učitelem Gaston Litaize. V době vysokoškolských studií se s úspěchem zúčastnila několika interpretačních soutěží a zahájila koncertní činnost, která ji posléze zavedla do většiny evropských zemí. Nahrávala gramofonové desky pro Bonton, Supraphon a Panton, spolupracuje s televizí a rozhlasem. Výrazně se orientuje na českou a francouzskou varhanní tvorbu všech období.
Diskuze k albu